Bugun Qoʻshrabot tumani Zarkent Konchi madaniyat uyida "Yangi Oʻzbekiston – maʼrifatli jamiyat" mavzusida maʼnaviy-marifiy tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbirda tuman hokimi oʻrinbosari S.Maxmudova, tashkilot va tashkilotlardagi xotin-qizlar, mahallalardagi xotin-qizlar faollari, oʻquvchi qizlar ishtirok etishdi.
Bayramona ruhda oʻtgan tadbirda soʻzga chiqqanlar bugungi kunda yurtimizda olib borilayotgan ishlab chiqarishning mazmun-mohiyati, oila va xotin-qizlar hosilini taʼminlash, oilalarni boy boʻyicha muhtaram Prezidentimiz Sh.Mirziyoyev tomonidan nazorat qilingan an qabul qilingan farmon va qarorlarning mazmun-mohiyati haqida maʼlumot berildi.
Ayollarga ilm – jamiyatni ilmli, ma'rifatli va berishli qilish" qoidani hayotga tatbiq etish lozimligi alohida ta'kidlandi. Tadbir madaniyat tomonidan ishlab chiqarilgan kuy va raqslar yig'ilganlarga zavq va ko'tarinki kayfiyat ulashdi.